Finał Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego.

Czwarta runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego, czyli wielki finał roku 2020 był imprezą, którą bardzo dobrze będą wspominać zawodnicy Kaszubskiego WOPR. Podopieczni trenera Michała Zaracha zdobyli na niej wiele medali, a także znaleźli się w czołówce klasyfikacji generalnej.

W zawodach uczestniczyło prawie 90 zawodników  reprezentujących barwy Gdańska, Słupska, Ustronia Morskiego, Ostrołęki oraz Kościerzyny. Rywalizacja odbywała się z podziałem na kobiety i mężczyzn w kategorii młodzik (12-13 lat), junior młodszy (14-15 lat), junior (16-18 lat) oraz open. Reprezentacja kościerskiego klubu była bardzo liczna, o czym świadczy fakt, że do Słupska pojechało aż 27 zawodników. Dodajmy, że połowa z nich dzień wcześniej rywalizowała na kościerskiej pływalni w Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach, co miało ostatecznie wpływ na wyniki w Słupsku. Podczas słupskiego finału rozegrano 3 konkurencje indywidualne (100/200 m super ratownik, 100 m ratowanie z pasem oraz 50 ratowanie manekina), a także sztafetę 4×50 m super ratownik mix.

Zobacz obraz źródłowy

W kategorii młodzik Maciej Zaborowski wywalczył dwa srebrne medale w konkurencji ratowanie manekina i 100 m super ratownik, a także brąz w konkurencji 100 m z pasem ratowniczym. Z kolei Jan Marchewicz zdobył złoto w konkurencji z pasem ratowniczym oraz brąz w konkurencji ratowanie z manekinem i 100 m super ratownik. Natomiast w kategorii dziewcząt, Iga Góralczyk wywalczyła dwa srebrne medale w konkurencji 100 m super ratownik i 100 z pasem ratowniczym. Klaudia Bida zdobyła natomiast brązowy krążek  w konkurencji z pasem ratowniczym, a Zuzanna Brandt mogła się cieszyć ze zdobycia złota na dystansie 100 m z pasem ratowniczym. Dodajmy, że ta zawodniczka ustanowiła również wspaniały rekord życiowy 1:24,09, a w konkurencji 50 m holowanie manekina wywalczyła srebro. Warto też wspomnieć, że swój pierwszy medal wywalczyła Anna Szybalska, która startowała w konkurencji 50 m holowanie manekina. Trzeba też podkreślić, że sztafeta w kategorii młodzik okazała się bezkonkurencyjna i wygrała rywalizację zdobywając puchar.

Medale padły łupem także tych kościerskich zawodników, którzy swoich sił próbowali w kategorii junior młodszy. Maria Schütz zajęła drugie miejsce w konkurencji 100 m z pasem ratowniczym przegrywając jedynie z koleżanką klubową Darią Freda, która w Słupsku zdobyła dwa złote medale. Dodatkowo triumfowała w konkurencji 100 m super ratownik. Także ta zawodniczka ustanowiła swoją „życiówkę” w konkurencji 100 m z pasem ratowniczym. Jej czas to 1:20,67. Wśród chłopców triumf zaliczył Karol Rozgoński w konkurencji 100 m super ratownik, natomiast jego kolega klubowy Maksymilian Okrój okazał się najlepszy w konkurencji 50 m ratowanie z manekina oraz 100 m ratowanie z pasem wyprzedzając kolegę z klubu Kacpra Brandta, który zdobył srebro.

W kategorii junior, bezapelacyjne zwycięstwo odniosła Magdalena Majewska, która pewnie pokonała swoje rywalki w trzech konkurencjach. Dodajmy, że w konkurencji 50 m ratowanie manekina ustanowiła nowy rekord życiowy 43,32.

W klasyfikacji generalnej, po czterech rundach, najlepszą zawodniczką okazała się Zuzanna Brandt, która zdobyła łącznie 250 punktów. Tyle samo zgromadziła Klaudia Bida, ale przez słabszy wynik w finałowej rundzie musiała zadowolić się drugą pozycją. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła także zawodniczka Kaszubskiego WOPR – Iga Góralczyk, która tegoroczną ligę zakończyła z dorobkiem 247 punktów.

Wśród młodzików nie miał sobie równych Maciej Zaborowski, który uzyskał 260 pkt. W kategorii junior młodszy bezkonkurencyjny był Maksymilian Okrój, który miał 266 pkt na 270 możliwych do zdobycia. Wśród dziewcząt triumfowała Maria Schütz zdobywając 258 pkt. Na trzecim miejscu w klasyfikacji łącznej uplasowała się Daria Freda z 250 pkt. Wśród juniorek ponownie najlepszą okazała się Magdalena Majewska, która nie tylko wygrała całą ligę, ale również zdobyła maksymalną liczbę punktów – 270.

Dodajmy, że oprócz pamiątkowych pucharów najlepsi zawodnicy otrzymali również nagrody finansowe w kwocie 400 zł za 1 miejsce, 300 zł – za 2 miejsce oraz 200 zł za miejsce 3 w klasyfikacji generalnej. Jak zaznacza trener Michał Zarach, wygrane pieniądze niemal natychmiast zostały przeznaczone na zakup specjalnej „skóry” do pływania oraz wyczynowych płetw.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomorska Liga. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.