III runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego.

Znakomicie spisali się podczas 3 Rundy Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego w Gdańsku zawodnicy Kaszubskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na tej imprezie sportowej barwy naszego klubu reprezentowało 27 osób. Spora grupa swój udział w zawodach zakończyła zdobyciem medali.

W trzeciej odsłonie rywalizacji odbywającej się  w ramach Pomorskiej Ligi Ratownictwa walczyli zawodnicy z Koszalina, Gdańska, Słupska, Ostrołęki, Ustronia Morskiego oraz Kościerzyny. Trzeba podkreślić, że zawody odbywały się zgodnie z procedurami reżimu sanitarnego.

Jako pierwsi do walki przystąpili najmłodsi sportowcy w wieku 12-13 lat, czyli młodzicy. Rywalizowali oni w trzech konkurencjach – 100 m ratowanie z pasem, 100 m kombinowane i 50 m ratowanie manekina. Co ciekawe, w tej grupie najliczniejszą reprezentację wystawiło właśnie Kaszubskie WOPR, a to z kolei miało swoje przełożenie na miejsca zajmowane na podium. W konkurencji z pasem ratowniczym w grupie chłopców, zwycięstwo odniósł Maciej Zaborowski, a w grupie dziewcząt całe podium zdominowały zawodniczki z Kościerzyny. Pierwsze miejsce zajęła Iga Góralczyk, drugie Anna Tarnowska, a trzecie Klaudia Bida. Z kolei konkurencję – 100 m kombinowane, nasze zawodniczki zakończyły także na wysokich lokatach. Na miejscu drugim była Klaudia Bida, a na trzecim – Iga Góralczyk. Natomiast Maciej Zaborowski wywalczył w tej konkurencji miejsce drugie. W ostatniej, nasze dziewczyny musiały jednak uznać wyższość reprezentantek Ustronia Morskiego. W tym przypadku srebro wywalczyła Zuzanna Brandt, a brąz Klaudia Bida. Maciej Zaborowski w tej rywalizacji również musiał zadowolić się pozycją drugą.

Znakomite wyniki osiągnęli również juniorzy młodsi, którzy rywalizowali w tych samych konkurencjach, co ich klubowe koleżanki i koledzy. Bezkonkurencyjna okazała się Maria Schütz, która w rywalizacji z pasem ratowniczym zdobyła złoto. Druga na mecie była Daria Freda, ale otrzymała dyskwalifikację, za zbyt późne zabezpieczenie manekina. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku chłopców, bo najlepszy wśród nich – Maksymilian Okrój oraz drugi – Karol Rozgoński otrzymali dyskwalifikację za problemy podczas zapięcia pasa na manekinie. Tę sytuację wykorzystał Kacper Brandt, który ostatecznie wywalczył trzecią lokatę.

W kolejnej konkurencji Maksymilian Okrój nie miał sobie równych, natomiast jego klubowy kolega Karol Rozgoński zajął miejsce trzecie. Wśród dziewczyn na drugiej lokacie została sklasyfikowana Maria Schütz. Ta sama zawodniczka w konkurencji 50 ratowanie manekina była trzecia, a w grupie chłopców ponownie najlepszy okazał się Maksymilian Okrój, który na mecie wyprzedził Karola Rozgońskiego. Dodajmy, że Maksymilian ustanowił swój nowy rekord życiowy kończąc rywalizację z czasem 39.83.

W ostatnim bloku wystartowali zawodnicy rywalizujący w kategorii junior oraz open. W grupie dziewcząt wszystkie konkurencje zdominowała Magdalena Majewska, która wygrała każdą z nich. Natomiast 100 m z pasem ratowniczym na drugiej pozycji ukończył Jakub Chmurzyński. Jak zaznacza trener naszych zawodników, Michał Zarach, po raz pierwszy w historii występów Kaszubskiego WOPR, reprezentantka tego klubu wystartowała w kategorii open. Była to Martyna Daft, która wywalczyła srebrny medal w konkurencji 100 m kombinowane oraz brąz w konkurencji 100 m z pasem.

Dodajmy, że zawodnicy Kaszubskiego WOPR wygrali również sztafety w kategorii młodzik kobiet (Iga Góralczyk, Zuzanna Brandt, Klaudia Bida i Anna Tarnowska), junior młodszy (Zuzanna Olszewska, Wiktoria Rogowska, Daria Freda i Maria Schütz) oraz mężczyzn (Kacper Brandt, Maciej Zaborowski, Maksymilian Okrój i Karol Rozgoński), a także junior kobiet (Wiktoria Jakusz, Kinga Bida, Monika Daft i Magdalena Majewska).

Zobacz obraz źródłowy

Na zawodach w Gdańsku barwy naszego klubu reprezentowało 27 zawodników, co jest absolutnym rekordem tej drużyny

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomorska Liga. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.