Ostrołęka 2020.

O wielkim sukcesie mogą mówić reprezentanci Kaszubskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wywalczyli oni medale podczas Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym.

Dla podopiecznych trenera Michała Zaracha udział w Grand Prix w Ratownictwie Wodnym, które odbywało się w Ostrołęce, był prawdziwym debiutem. Impreza była silnie obsadzona, o czym świadczy fakt, że uczestniczyli w niej mistrzowie, a także rekordziści Polski. Nie mogło na niej zabraknąć zawodników Kaszubskiego WOPR, którzy swoje umiejętności doskonalą w sekcji pływania i ratownictwa wodnego Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie. Dodajmy, że wyjazd zawodników Kaszubskiego WOPR był możliwy dzięki słupskiemu WOPR, który go sfinansował w całości. Dodajmy, że Kaszubskie WOPR jest od tego roku oddziałem terenowym słupskiego WOPR. Barwy naszego klubu na imprezie odbywającej się w Ostrołęce reprezentowało 6 zawodników.

Zobacz obraz źródłowy

Najlepiej spisała się Maria Schutz, która wywalczyła srebrny medal w najtrudniejszej pod względem technicznym konkurencji – 100 metrów ratowanie z pasem. Ponadto, zdobyła też brązowy krążek w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane. Natomiast w pozostałych, uplasowała się na miejscach – 4, 6 oraz 7. Bardzo dobrze spisał się też Maksymilian Okrój, który rywalizował w kategorii juniorów młodszych. Jego własnością stały się dwa brązowe medale, które zdobył w konkurencji 50 m – ratowanie manekina oraz 100 m – ratowanie kombinowane. W pozostałych konkurencjach zajął miejsca – 4, 7 i 12. Natomiast Klaudia Bida w młodziczkach zdobyła brąz w konkurencji – ratowanie w płetwach na 100 m. W pozostałych, uplasowała się na pozycjach – 5,6 i 11.

Bardzo dobrze wypadła też pozostała trójka zawodniczek, które podczas swoich zmagań zawsze plasowały się w pierwszej dziesiątce. Mowa o Darii Fredzie (junior młodszy), Idze Góralczyk i Zuzannie Brandt (obydwie kategoria młodziczek). Jak zaznacza trener Michał Zarach, jego podopieczni ustanowili także nowe rekordy życiowe, co jeszcze bardziej zmotywowało ich do treningów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyjazdy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.