II Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego.

Po zdobyciu medali w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym, zawodnicy Kaszubskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego znakomicie zaprezentowali się podczas II Rundy Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego.

Miejscem rywalizacji była Reda, a Kaszubskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe było tam reprezentowane przez 16 zawodników. Trzeba nadmienić, że w zawodach wzięło udział blisko 100 zawodników z takich klubów jak: Słupskie WOPR, Gdańskie Ratownictwo Wodne, Wejherowskie WOPR, WOPR-OS w Ostrołęce, WOPR w Rudzie Śląskiej, Wodna Służba Ratownicza, PiR Ustronie Morskie i WOPR Koszalin.

W czasie zawodów rozegrano następujące konkurencje – 100/200 metrów z przeszkodami, 50 m – ratowanie manekina oraz 100 m ratowanie w płetwach, a także sztafetę 4×50 m z przeszkodami.

Znakomicie podczas tej rywalizacji wypadł Maksymilian Okrój startujący w kategorii junior młodszy. Nasz zawodnik wygrał wszystkie trzy konkurencje, a także ustanowił w wielkim stylu rekord na 50 m – ratowanie manekina. Czas, jaki uzyskał w tej konkurencji to 35,57 s. Z kolei Karol Rozgoński wywalczył srebrny medal w tej samej konkurencji, co jego klubowy kolega i także odnotował życiowy rekord. Dodajmy, że ten sam zawodnik zdobywał jeszcze medale brązowe w pozostałych konkurencjach, gdzie również ustanowił swoją „życiówkę”.

Świetnie zaprezentowała się też Magdalena Majewska (juniorka), która wzbogaciła się o złoty i srebrny medal. Z kolei w juniorkach młodszych srebro wywalczyła Maria Schütz w konkurencji 100 m – ratowanie manekina w płetwach. Swój nowy rekord życiowy zanotowała w Redzie także Daria Freda, która rywalizowała w konkurencji 100 m z przeszkodami, jednocześnie zdobywając brązowy krążek.

W kategorii młodzików złoty medal wywalczył Maciej Zaborowski, który wystartował w konkurencji 100 m – ratowanie manekina w płetwach, a w przypadku 50 m – ratowanie manekina zajął ostatecznie drugą pozycję ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Wśród dziewcząt srebrny medal zdobyła Klaudia Bida, która wywalczyła go w konkurencji 100 m – ratowanie manekina w płetwach. Dodajmy, że brąz w tej samej konkurencji przypadł Idze Góralczyk. Ostatni medal indywidualny stał się własnością Zuzanny Brandt, która wywalczyła go w młodziczkach na dystansie 50 m – ratowanie manekina.

Do bogatej kolekcji krążków zdobytych przez zawodników Kaszubskiego WOPR w kategoriach indywidualnych, trzeba jeszcze dołożyć puchar, po który sięgnęła sztafeta młodziczek w składzie – Iga Góralczyk, Klaudia Bida, Anna Szybalska, Zuzanna Brandt, a także juniorów młodszych, którą reprezentowali – Kacper Brandt, Maciej Zaborowski, Karol Rozgoński i Maksymilian Okrój.

Jak zaznacza trener naszej drużyny, Michał Zarach, jego podopieczni intensywnie przygotowują się do najważniejszych zawodów w tym sezonie, jakimi będą Mistrzostwa Polski w Szczecinie, które odbędą się na początku grudnia. Wyjazd naszych zawodników nie jest jeszcze pewny, ponieważ drużyna poszukuje sponsorów na ten daleki i kosztowny wyjazd. Jak dodaje trener Zarach, do Szczecina chciałby zabrać nie tylko najlepszych kilku zawodników, ale również tych najmłodszych, dla których udział w tej imprezie może być bardzo ważnym doświadczeniem w dotychczasowej karierze i może zaowocować w przyszłości świetnymi wynikami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomorska Liga. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.